Çadır, Tente Ve Branda Seçimi

 

Çadır, Branda, Tente Ürünleri Nasıl Seçilir?

 

 Çadır ürünleri günlük hayatta çok işlevsel ve sürekli kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler su ve güneş etkilerine karşı dayanıklı kumaştan üretilmiştir. Bu ürünler aynı zamanda iç polyesterden üretilmiş olup ısıya, güneşe ve suya karşı oldukça dayanıklıdır. Bu ürünler mevsimine göre ısıdan ve güneşten koruyan genelde bazı yerlerin üstünü kapatmak için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanıldığı bazı yerler şöyle sayılabilir:

 

bahçe

 

havuz

 

cafe

 

havuz kapatma

 

tenis kortu kapatma

 

halı saha kapatma

 

Yukarda sayılan mekanlarda ve daha birçok yerde kullanılan çadır ürünlerine branda, tente isimleri verilmektedir. Tentelerin günlük hayatta kullanım alanları oldukça fazladır. Bu alanlar da şu şekilde sayılabilir:

 

çay bahçelerinin üstünü kapatma da

 

parklarda

 

bahçelerde

 

havuzlarda

 

kumsallarda

 

Yani tenteler genellikle güneşten korunması gerekilen yerlerde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tentenin bir diğer kullanım alanı da tır kasası örtüsü olarak kullanılmasıdır. Tekne ve araçlarda da tente kullanımına sıkça rastlanmaktadır. Yani güneşin ve yağmurun olumsuz etkilerinden korunmak için her türlü yerde ve birçok araçta tente kullanılmaktadır. Tentenin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şu şekilde sıralanabilir:

Bu ürünler çadırcı dükkanlarında kolaylıkla bulunabilmektedir. Tente tanımı aslında genel bir tanımdır. Bu tür güneşten korunmak için kullanılan ürünlerin hemen hemen hepsine tente adı verilmektedir. Branda ve brandadan üretilmiş ürünler de hayatın birçok yerinde karşımıza çıkmaktadır. Branda kullanım alanları çok fazladır. İş yerleri, kafeteryalar, bahçeler, lokantalar ısı ve sudan korunmak için bu ürünleri tercih etmektedir. Soğuk havalarda lokanta, kafeterya gibi yerlerin dış mekanları yağmurdan korunmak için tente veya branda kullanmaktadır. Özellikle restoran ve kafeterya gibi kapalı alanların sigara içme yasağına karşı dışarda bir alan oluşturmaları gerekir. Dışarda oluşturulan bu alan yağmurdan korunmak için tente yardımıyla kapatılabilir. Çadırcı dükkanlarından kolayca temin edilebilen bu ürünlerin talebi çok fazladır.

 

 Çadır ve Çadır Ürünleri

 

 Yaşamın birçok alanında bazı olumsuz hava şartlarından korunmak için çadır ve çadır ürünlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ürünlere çadırcı yerlerinden ulaşılabilir. Özel işletmelerin yanı sıra evlerde de bu ürünlere ihtiyaç duyulu Balkonlarda ve bahçelerin oturma alanlarında güneşten korunaklı gölgelik alanlar oluşturmak için çadır ve çadır ürünlerine ihtiyaç duyulur. Balkonların kullanılabilmesi için çoğu kişi güneşe siper olması açısından balkonlarına tente astırırlar. Aynı işlem bahçeli evi olanlar için bahçede de yapılmaktadır. Bu yöntemle kişiler yaz aylarında güneşten korunarak balkon ve bahçelerini kullanabilmektedirler.

 

 

 

Call Now Button